אוטוקלאב

על שימושים של אוטוקלאב במעבדה

אוטוקלאב משמש לעיקור של כלים, עיקור של נוזלים בבקבוקים פתוחים וכאלה שסגורים חלקית כמו גם, לעיקור של פסולת ביולוגית. אוטוקלאב המופעל באמצעות קיטור למעשה מחמם את התכולה במכשיר עד לרמת טמפרטורה המתאימה לעיקור תוך החדרה של הקיטור לכל מקום בתוך מרחב המכשיר ומכל הכיוונים.

עיקור בקיטור

הקיטור החם במכשיר אוטוקלאב הורס את הבקטריות דרך פגיעה בשכבת הפרוטאין שמכסה אותם. ההרס למבנה הבקטריה הוא באופן שהוא בלתי הפיך ומכיוון שהבקטריות לא מתרבות נוצר מצב שהוא סטרילי לחלוטין. ניתן להפריד את הסוגים השונים של אוטוקלאב בהתאם לרמת העיקור שנדרשת עבור השימוש הספציפי מבחינה רגולטורית.  הרשויות הרגולטוריות הגדירו במדויק את כלל התכונות הנדרשות עבור אוטוקלב CLASS A כמו גם את הדרישות הספציפיות עבור אוטוקלב CLASS B.ישנם סוגים שונים של אוטוקלאבים בשוק כיום וחשוב להתאים את הסוג בהתאם לצרכי המעבדה. המכשירים מגיעים בגדלי נפח שונים ומערכת קירור המתאימה לרמות תדירות שימוש של מחזורי עיקור משתנה.

תאי אקלים ויציבות

תאי אקלים ויציבות נחשבים לציוד נפוץ במעבדות מחקר ופיתוח מדעיות. תאי אקלים ויציבות משמשים לבדיקת היציבות של מוצרים וחומרים בתנאי לחות וטמפרטורה עקביים לאורך זמן. במקרים רבים משתמשים עם תאי אקלים ויציבות, על מנת לבחון את אורך חיי המדף  של המוצר ולבדוק כיצד הוא מגיב להזדקנות מלאכותית במהירות. במידה ויש צורך לבחון את ההשפעה של התאורה על המוצר, ניתן לדמות על תאי צמיחה את ההשפעה של תאורת יום ולילה, בתחלופה המדמה את המציאות. תאי צמיחה הינם סביבה נקיה, נטולת מזהמים ומבוקרת שנועדה לספק סביבת מבחן אמינה ובטוחה.

צ’ילרים

מכשירים ייעודיים לתהליכי קירור או כפי שהם מוכנים בשפה המקצועית צ’ילרים, מיועדים למגוון של פעולות מחקריות. מלבד בקרת הטמפרטורה, ניתן להשתמש בצ’ילרים לשם חימום וקירור נוזלים לטמפרטורה מדויקת. ישנה חשיבות גדולה לאיכות חומרי הגלם של הצ’ילר. חומרים מחוזקים מבטיחים תפקוד יעיל ומדויק לאורך זמן.

אוטוקלאב וציוד למעבדות ביולוגיות מחברה מקצועית ומנוסה

מאיר טכנולוגיות מדעיות מספקת ציוד למעבדות ביולוגיות בתחום המדעי. החברה מספקת  שרותי אחזקה לציוד, ביצוע כיולים למכשירים כמו אוטוקלאבים וליווי של פרוטוטיפים לשלבים מתקדמים. הצוות המקצועי בקי ומנוסה בכל הפיתוחים האחרונים בתחום ציוד למעבדת וגאה לתת שרות מקצועי ואיכותי לחברות ותיקות וסטרטאפים בתחילת דרכם כאחד.

סגירת תפריט

לקבלת פרטים מלאו את הטופס

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם