אוטוקלאבים

למה משמשים אוטוקלאבים ומה חשוב לדעת לגביהם

אוטוקלאבים משמשים לעיקור של כלים, עיקור של נוזלים בבקבוקים פתוחים וכאלה שסגורים חלקית כמו גם, לעיקור של פסולת ביולוגית. אוטוקלאבים המופעלים באמצעות קיטור למעשה מחממים את התכולה במכשיר עד לרמת טמפרטורה המתאימה לעיקור תוך החדרה של הקיטור לכל מקום בתוך מרחב המכשיר ומכל הכיוונים.

לגבי העיקור בקיטור ושכבת הפרוטאין

הקיטור החם במכשיר אוטוקלאב הורס את הבקטריות דרך פגיעה בשכבת הפרוטאין שמכסה אותם. ההרס למבנה הבקטריה הוא באופן שהוא בלתי הפיך ומכיוון שהבקטריות לא מתרבות נוצר מצב שהוא סטרילי לחלוטין. ניתן להפריד את הסוגים השונים של אוטוקלאבים בהתאם לרמת העיקור שנדרשת עבור השימוש הספציפי מבחינה רגולטורית.  הרשויות הרגולטוריות הגדירו במדויק את כלל התכונות הנדרשות עבור אוטוקלב CLASS A כמו גם את הדרישות הספציפיות עבור אוטוקלב CLASS B.

על ההתאמה לצרכים הספציפיים

ישנם סוגים שונים של אוטוקלאבים בשוק כיום וחשוב להתאים את הסוג בהתאם לצרכי המעבדה. המכשירים מגיעים בגדלי נפח שונים ומערכת קירור המתאימה לרמות תדירות שימוש של מחזורי עיקור משתנה.

הפרדת חומרים בצנטריפוגה

צנטריפוגות קליניות ניתן למצוא במעבדות רבות והן נחשבות לאחד הכלים מהבסיסיים ביותר בעבודתו של החוקר. הסיבוב של הצנטריפוגה מפריד את החלקיקים הקטנים יותר שנמצאים בתוך נוזל הדגימה. במהלך פעילות המנגנון של צנטריפוגות קליניות, החומרים הכבדים בעלי הצפיפות הגבוהה יותר, יורדים למטה ומצטברים בתחתית של המבחנה, כאשר החלקיקים הקלים צפים למעלה.

מימן בטיחותי למעבדה

יש צורך קבוע במימן במעבדות רבות והשימוש בבלוני מימן מוסיף סיכון בטיחותי נוסף לפעילות המעבדה. לכן במקרים רבים בוחרים להשתמש עם מחולל מימן לשם אספק מימן בטיחותית. אין צורך לאגור את המימן וניתן להשתמש בו מיד לפי הצורך. מחולל מימן יכול להיות קטן וקל לשימוש ומספק את הגז באופן יעיל וחסכוני.

אוטוקלאבים וציוד למעבדות ביולוגיות מהמקצוענים בתחום

מאיר טכנולוגיות מדעיות מספקת ציוד למעבדות ביולוגיות בתחום המדעי כגון, אוטוקלב CLASS A. מאיר טכנולוגיות מדעיות מתמחה במכשור מעבדתי חדש ומשומש בין היתר של אוטוקלב CLASS B. החברה מספקת  שרותי אחזקה לציוד, ביצוע כיולים למכשירים כמו אוטוקלאבים וליווי של פרוטוטיפים לשלבים מתקדמים. הצוות המקצועי בקי ומנוסה בכל הפיתוחים האחרונים בתחום ציוד למעבדת וגאה לתת שרות מקצועי ואיכותי לחברות ותיקות וסטרטאפים בתחילת דרכם כאחד.

תוכן עניינים

מאיר טכנולוגיות מדעיות

אספקת ציוד מעבדה מקצועי

נשמח לעמוד לשירותכם!

סגירת תפריט

לקבלת פרטים מלאו את הטופס

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

NOVEMBER SALE

מבצעים מיוחדים ללקוחותינו!

ברכישת
2 מכשירים

15% הנחה

* תקף רק
על הדגמים המוצגים.

ברכישת
3 מכשירים ומעלה

25% הנחה

* תקף ברכישת המכשיר יחד עם כל חלקיו בהזמנה אחת.
* לא תקף ברכישת חלקים בודדים.

ברכישת
מכשיר אחד

10% הנחה

* תקף רק להזמנות שיבוצע
עד לתאריך 28/11/2023 בלבד.